Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

Posílení a protažení . . .  to jsou dvě věci, které chce každý rozvinout a zlepšit, ale jsou zřídka kombinovány společně ve vhodné rovnováze.

Hlavní překážkou pro většinu začátečníků je porozumět přirozenému napětí v těle a být schopen uvolnit části těla, které nepotřebujeme ke svému pohybu. Ve cvičení Systema se vyžaduje schopnost vytvářet sílu a protažení společně. Kontrolovaným způsobem.

Zkuste se postavit z pozice na břiše bez použití rukou, a okamžitě pochopíte, že potřebujete spojení tkání (šlachy a vazy), abyste získali příznivé postavení. Potom zapojíte klouby, a když se dostanete do místa pákového převodu u nohou, můžete více ovládat svaly. Při provádění těchto pohybů pomalu, budete schopni udržet sílu ve spojení s tkáněmi, a zároveň zaměstnávat dýchání. Když budete dělat toto cvičení silou, může se stát, že budete nedobrovolně zadržovat dech. To může zapříčinit určité problémy. Proto nepřestávejte dýchat a snažte se být uvolnění v oblastech, které nepotřebujete v ten daný moment.

V Systema je nespočet takových cvičení. Vzájemné působení svalů, kloubů a tkání při zatížení, za pomoci podpůrných pohybů v nepohodlných pozicích, je klíčem k pokroku, k přirozenému, volně provedenému, nenucenému a přesnému pohybu.